Comuna Saucesti va fi racordata la Sistemul National de Distributie a Gazelor Naturale! In conformitate cu Ordinul comun MFP/CNSP nr. 2023/172/2019
– Proiecte aprobate pentru finantare;
– Lista proiectelor aprobate pentru finantare din FDI;
– Ordinul Presedintelui Comisiei Nationale de Strategie si Prognoza nr. 267/17.09.2019 la pozitia 90 din Lista anexa;
– Comuna Saucesti, Judetul Bacau: “Infiintare retea de distributie gaze naturale in comuna Saucesti”, valoare proiect – 23.395.020 lei.
Dupa aproape doi ani de munca in echipa, iata ca ceea ce am promis in Programul meu de campanie in anul 2016 este pe cale de a se realiza! Visul echipei de la nivelul executivului comunei Saucesti pe care o manageriez cu voia dumneavoastra, este pe cale sa devina realitate! Gazul mult dorit va “veni” in toate localitatile comunei Saucesti, adica: Serbesti, Siretu, Schineni, Saucesti si Bogdan Voda.
In urma intocmirii documentatiei (cerere de finantare, studii de fezabilitate, avize institutii abilitate si studii tehnice), a depunerii ei la C.N.S.P. pentru Fondul de Dezvoltare si Investitii al Guvernului Romaniei a fost aprobat acest vast proiect pentru Cetatenii din comuna Saucesti.
– Multumim intregii echipe de parlamentari PSD de Bacau pentru sprijinul acordat;
– Consiliului Judetean Bacau;
– Grupului de lucru de la nivelul Institutiei Prefectului, condus de actualul prefect Valentin Ivancea, pentru implicare profesionista in dialogul cu institutiile deconcentrate de la nivelul judetului Bacau si nu numai;
– Eurodeputatului Dragos Benea pentru prezenta permanenta in viata comunitatii locale in vederea realizarii marilor proiecte de infrastructura;
– Consiliului local al comunei Saucesti pentru modul in care s-a mobilizat in adoptarea hotararilor in speta, fara de care nu era posibila accesarea acestei finantari;
– Intregii echipe din aparatul de specialitate al primarului comunei Saucesti pentru profesionalismul de care au dat si dau dovada;
– Cetatenilor comunei care ne-au impulsionat in demersurile noastre cu increderea in capacitatile administrative ale echipei din aparatul de specialitate al primarului!
Poate unii vor crede ca e mare lista de multumiri! Dar este cea mai mare realizare a noastra a tuturor, pentru viitorul acestei frumoase comune si cred ca fiecare dintre cei mai sus mentionati au avut o contributie benefica pentru intregul demers administrativ.
Da! Spunem deschis si apasat:
NE TINEM DE CUVANT!

PRIMAR