Campania de informare, mediatizare și prevenire a răspândirii cazurilor de infecție cu COVID-19

În atenția locuitorilor Comunei Săucești!!
Primăria Comunei Săucești prin intermediul aparatului de specialitate din cadrul instituției susține activ campania de informare, mediatizare și prevenire a răspândirii cazurilor de infecție cu COVID-19.
Astfel, la nivelul instituției a fost instruit personalul din cadrul Serviciului Public de Asistență Socială în vederea monitorizării cazurilor de persoane aflate în autoizolare voluntară. Recomandăm persoanelor aflate în autoizolare să apeleze atât la angajatii S.P.A.S Săucești cât și la angajații Poliției Locale Săucești pentru aspecte necesare ieșirii din situația de criză.
De asemeanea, rugăm populația comunei să anunțe în regim de urgență medicul de familie la care este înscris în momentul modificării stării de sănătate.
Apelăm la întreaga populație a comunei să sprijine instituțiile abilitate în scopul opririi răspândirii cazurilor de infecție cu COVID-19 dând dovadă de spirit civic. Astfel, dacă aveți informații referitoare la persoane revenite în țară din zonele afectate, precum și în situația în care persoanele aflate în autoizolare părăsesc locația înaintea finalizării celor 14 zile, vă rugăm să anunțați Postul de Poliție Săucești precum și instituția Primăriei Săucești.
Împreună , prin respectarea unor reguli de igienă și prevenție se poate limita numărul cazurilor de persoane infectate!!

Conducerea Primăriei Săucești!!

Primăria Comunei Săucești – tel. 0234.215.131
Postul de Poliție Săucești – 0234. 215.153

Nume Data Fisier