Știri și evenimente

11-01-2019

Referitor la executarea deszăpezirii pe raza comunei Săucești

Având în vedere dificultățile întâmpinate în executarea deszăpezirii pe străzile adiacente drumului principal din cauza autoturismelor parcate pe domeniul public al comunei, rugăm cetățenii comunei să elibereze carosabilul în vederea asigurării accesului utilajelor de deszăpezire.

17-12-2018

Remediere avarie sistem alimentare cu apa

In urma interventiilor echipei CRAB, s-a remediat avaria la sistemul de alimentare cu apa, urmează umplerea instalatiilor ce poate dura pana la 5 ore.

Conducerea Primariei

16-12-2018

Avarie Sistem de Alimentare cu Apa Saucesti

Din cauza avariei produse la sistemul de alimentare cu apa de pe strada Moraritei va informam ca furnizarea apei va fi intrerupta in comuna Saucesti incepand cu orele 20.00.
Se vor face toate demersurile necesare pentru remedierea defectiunii cat mai rapid posibil.
Operatorul sistemului de apa estimeaza remedierea in circa 24 ore.
Va multumim pentru intelegere!
Conducerea Primariei Saucesti

11-12-2018

Anunt defecțiune Sistem de Alimentare cu Apă Săucești

În atentia cetățenilor Comunei Săucești
Întrucât în prima parte a zilei a existat o avarie la sistemul electric ce alimentează bazinele de apă de la Bogdan Vodă rezervoarele de apă ale comunei nu au putut fi umplute. În momentul de față se lucrează cu firmă specializată pentru remedierea defecțiunii pe strada Calea Romanului , localitatea Bogdan Vodă.
Vă vom ține la current cu stadiul remedierii defecțiunii la instalația electrică și vă asigurăm că aceasta se va face în cel mai scurt timp posibil.
Conducerea Primariei Saucesti

07-12-2018

Celebrare 50 ani de căsătorie

Primarul și Consiliul Local al Comunei Săucești au sărbătorit ieri, 06.12.2018, într-o ședință festivă, 11 cupluri ce au aniversat 50 ani de căsătorie. Pe această cale executivul primăriei urează cuplurilor ce au sărbătorit Nunta de Aur  multă sănătate și un sincer "La multi ani "! Imagini de la acest eveniment în galeria foto.

07-08-2018

Tratament avio pentru combaterea țânțarilor, muștelor și a căpușelor în Comuna Săucești

07-08-2018

REABILITARE DRUM JUDEȚEAN DJ 207 F